Vodárenství

Vodárenství - Telemetrické SCADA systémy

VAE CONTROLS® dodává pro řízení vodárenských a kanalizačních sítí telemetrický řídicí systém CLEAR SCADA SCX6 s aplikační nádstavbou od britské firmy Serck Controls, členem skupiny Schneider - Electric.


Moderní systémy SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) přebírají veškeré monitorovací a řídící funkce včetně rozhodovacích procesů. Plně nahrazují rutinní řízení a dispečerovi přenechávají úlohu dohledu s možností zasahování do řízení v případě provozní potřeby. Tento systém se skládá z telemetrických stanic, které jsou instalovány na jednotlivých čerpacích a regulačních stanicích a vodojemech, úpravnách a čistírnách vod, z dispečerského systému na bázi jednoho nebo více počítačů instalovaných na centrálním dispečinku nebo na technologicky složitých objektech.

Jako klíčový dodavatel řady vodárenských společností jsme členy "Sdružení vodovodů a kanalizací" - SOVAK ČR.

Systém SCADA SCX6
Nový systém SCADA SCX6 podporuje flexibilní architekturu pro různé systémy v rozsahu od několika stovek do statisíců datových bodů. SCX je založen na standardních průmyslových rozhranních a protokolech - OPC, OLE/DB, ODBC, HTTP, XML, IEC61131, IEC60870, DNP3, Modbus, Modbus/TCP. To z něj dělá světový otevřený SCADA systém.
Řízení technologie ČOV a ÚV

Projektujeme a realizujeme řídicí systémy pro čistírny  odpadních vod a úpravny vody. Naše realizace zahrnuje projekty a dodávky silnoproudu, MaR a ASŘ.

Telemetrická stanice TSX 24
Telemetrická stanice TSX 24 je kompaktní telemetrická stanice s nízkou spotřebou určená pro monitoring, lokální a dálkové řízení technologických objektů.
Telemetrická stanice Talus T4e
Výkonná kompaktní telemetrická stanice s širokými komunikačními možnostmi vhodná pro monitoring a řízení vodárenských a kanalizačních objektů i objektů na jiných typech distribučních sítí. Mimo jiné je vybavena komunikačním protokolem Proteus.
Telemetrická stanice telemasteRTU
Bateriová nízkopříkonová telemetrická stanice určená pro sběr dat v lokalitách bez možnosti síťového napájení.
Telemetrická stanice TSPO3G
Nízkopříkonová bateriová stanice s krytím IP68, programovatelnými vstupy a výstupy a s modemem GSM/GPRS/3G. Vhodná pro dálkový monitoring objektů a šachet bez síťového napájení.
Telemetrická stanice T-BOX

Nové malé telemetrické stanice TS-TBOX – k použití na Vašich nových objektech či možná náhrada za již instalované TSLC, TSMGX. Vhodná pro dálkový monitoring a řízení v místech bez trvalého napájení. Jde o stanice s velmi nízkou spotřebou elektrické energie komunikující prostřednictvím integrovaného GSM modemu. Velmi vhodné pro oblast vodárenství, dodávány v boxu s IP68 či v provedení na DIN lištu.

Virtuální GSM síť

Nabízíme Vám možnost přenosu telemetrický dat přes tzv. virtuální GSM síť. Jejím principem je, že stanice nekomunikují přímo s dispečinkem, ale s přístupovým bodem GSM sítě, který provozuje operátor T-Mobile. Data jsou na dispečink následně předána přes zabezpečené internetové spojení. 

 

Telemetrická stanice jako služba

Tento koncept znamená, že veškeré starosti a odpovědnost za provoz telemetrické stanice necháte na nás. Možnost kombinace se službou „Virtuální GSM síť“.

Převodník VCLX24D02
Adaptér relé VCLX24D02 je určen pro zástavbu do telemetrické stanice PX24 a umožňuje použít tranzistorové výstupy DO 1 a DO 2 telemetrické stanice pro přepínání dvou releových výstupů.
Převodník CFI 3

Převodník CFI 3 je určen pro převod impulzního signálu na proudový signál 4 až 20mA. Převodník lze použít typicky pro snímání pulzního výstupu ze snímače průtoku nebo snímače otáček. Účelem použití převodníku CFI 3 je možnost použít standardní vstupní obvody telemetrických stanic nebo programovatelných automatů, které umožňují zpracovat proudový signál spíše než pulzní.

Bleskojistka ELBJ - 1
Bleskojistka ELBJ-1 je určena pro RF přepěťovou ochranu anténních svorek radiostanic. Typickou aplikací jsou radiové sítě pro telemetrické přenosy ve vodárenství, plynárenství, energetice a jinde.
Loading