Přehled

VAE CONTROLS - Přehled poskytovaných produktů a služeb

 

Video - EPC construction of fuel terminal Sedlnice EN (YouTube)

Video - EPC construction of fuel terminal Sedlnice FR (YouTube)

Video - EPC construction of fuel terminal Sedlnice RU (YouTube)

Video - EPC construction of fuel terminal Sedlnice CN (YouTube)

Company presentation in French | Présentation de l'entreprise en français (pdf)

TECHNOLOGIE
Technologie skladování a výdeje pohonných hmot a chemických materiálů s vysokými nároky na bezpečnost a efektivitu. Projekty, dodávky, realizace technologie.
SKIDY IPMS

IPMS (INTEGRATED PIPELINE MEASURING STATION SYSTEMS) je zařízení pro bilanční měření petrochemických produktů přečerpá-vaných pomocí trub. SKIDY 2", 4", 8", 12", 16" pro filtraci, kontrolu tlaku a měření ropných produktů, pohonných hmot a také kapalných chemických produktů pro vykládku/nakládku do/ze skladů pohonných hmot, lodních cisteren, železničních terminálů nebo autocisteren.

SKID čerpací
Projektování a výroba čerpacích skidů. Na obrázku je skid se dvěma čerpadly pro čerpání aditiv.
Skidy pro příjem a výdej PHM
Skidy řady CMR jsou kompaktní systémy pro měření množství přijímaného nebo vydávaného paliva, typicky na silničních a železničních terminálech.
SKID skladovací aditivační
Tento skid je sestavou skladovací dvouplášťové nádrže pro aditivum o objemu 3m3 s výstrojí, aditivačního čerpadla, filtru, regulačního ventilu a propojovacího potrubí. Příslušenství je umístěno na nádrži, šetří tak místo a výrazně usnadňuje instalaci na místě.
Tester uzemnění EGT 4

Uzemňovací člen EGT 4 je zařízení, které se používá k ověření správného uzemnění autocisterny nebo železniční cisterny při jejich plnění chemickými látkami, které vytvářejí ve svém okolí prostředí s nebezpečím výbuchu. Zařízení je vysoce odolné proti tzv. falešnému uzemnění. Stav uzemnění je indikován pomocí barevných kontrolek a signalizačních kontaktů pro nadřazený řídicí systém.

TAMAS®
TAMAS® (Terminal Automation and Management System) je komplexní systém pro řízení a management technologií skladování a manipulace s pohonnými hmotami.
TAMAS® Lite
TAMAS® Lite (Terminal Automation and Management System) je komplexní systém pro řízení a management technologií skladování a manipulace s pohonnými hmotami. Verze Lite je odlehčená verze software TAMAS®, která je připravena pro méně rozsáhlé, cenově citlivé aplikace. 
Aditivační jednotka EVA 5, EVA 6

Aditivační jednotka EVA 5 a EVA 6 je kompakní vysoce přesné zařízení pro přidávání malého množství látek - aditiv do vydávaného produktu (benzíny, nafta, oleje, barvy atd.).

Aditivační jednotka EVA Container
Kompaktní kontejnerové řešení aditivačního systému. Obsahuje čerpadlo, regulační ventily, vlastní aditivační jednotku a prostor pro 200 l sud s aditivem. Snadná instalace, vhodné do venkovního prostředí.
Technologie pro výrobu MEŘO

VAE CONTROLS® vyrábí technologickou jednotku pro dávkovou výrobu metylesteru z řepkového oleje. Metylester slouží jako náhrada nafty nebo tvoří základ pro výrobu tzv. bionafty a je ekologicky šetrným palivem.

Kapacita jednotky je volitelná v rozsahu 5 000 - 20 000 tun metylesteru ročně.

Identifikační systém - čtečka karet ELBC2

Bezkontaktní přístupový identifikační systém s rozhraním DeviceNet pro přímé napojení na telemetrickou stanici. Jeho využití je zejména v oblasti ostrahy objektů, kde alarmuje vstup do objektu, a pro identifikaci osob, kde umožňuje radiovou indikaci osobního kódu osoby a jeho přenos a zobrazení na dispečink. Systém představuje kompletní řesení do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Systém SCADA SCX6
Nový systém SCADA SCX6 podporuje flexibilní architekturu pro různé systémy v rozsahu od několika stovek do statisíců datových bodů. SCX je založen na standardních průmyslových rozhranních a protokolech - OPC, OLE/DB, ODBC, HTTP, XML, IEC61131, IEC60870, DNP3, Modbus, Modbus/TCP. To z něj dělá světový otevřený SCADA systém.
Řízení technologie ČOV a ÚV

Projektujeme a realizujeme řídicí systémy pro čistírny  odpadních vod a úpravny vody. Naše realizace zahrnuje projekty a dodávky silnoproudu, MaR a ASŘ.

Telemetrická stanice TSX 24
Telemetrická stanice TSX 24 je kompaktní telemetrická stanice s nízkou spotřebou určená pro monitoring, lokální a dálkové řízení technologických objektů.
Telemetrická stanice Talus T4e
Výkonná kompaktní telemetrická stanice s širokými komunikačními možnostmi vhodná pro monitoring a řízení vodárenských a kanalizačních objektů i objektů na jiných typech distribučních sítí. Mimo jiné je vybavena komunikačním protokolem Proteus.
Telemetrická stanice telemasteRTU
Bateriová nízkopříkonová telemetrická stanice určená pro sběr dat v lokalitách bez možnosti síťového napájení.
Telemetrická stanice TSPO3G
Nízkopříkonová bateriová stanice s krytím IP68, programovatelnými vstupy a výstupy a s modemem GSM/GPRS/3G. Vhodná pro dálkový monitoring objektů a šachet bez síťového napájení.
Telemetrická stanice T-BOX

Nové malé telemetrické stanice TS-TBOX – k použití na Vašich nových objektech či možná náhrada za již instalované TSLC, TSMGX. Vhodná pro dálkový monitoring a řízení v místech bez trvalého napájení. Jde o stanice s velmi nízkou spotřebou elektrické energie komunikující prostřednictvím integrovaného GSM modemu. Velmi vhodné pro oblast vodárenství, dodávány v boxu s IP68 či v provedení na DIN lištu.

Virtuální GSM síť

Nabízíme Vám možnost přenosu telemetrický dat přes tzv. virtuální GSM síť. Jejím principem je, že stanice nekomunikují přímo s dispečinkem, ale s přístupovým bodem GSM sítě, který provozuje operátor T-Mobile. Data jsou na dispečink následně předána přes zabezpečené internetové spojení. 

 

Telemetrická stanice jako služba

Tento koncept znamená, že veškeré starosti a odpovědnost za provoz telemetrické stanice necháte na nás. Možnost kombinace se službou „Virtuální GSM síť“.

Převodník VCLX24D02
Adaptér relé VCLX24D02 je určen pro zástavbu do telemetrické stanice PX24 a umožňuje použít tranzistorové výstupy DO 1 a DO 2 telemetrické stanice pro přepínání dvou releových výstupů.
Převodník CFI 3

Převodník CFI 3 je určen pro převod impulzního signálu na proudový signál 4 až 20mA. Převodník lze použít typicky pro snímání pulzního výstupu ze snímače průtoku nebo snímače otáček. Účelem použití převodníku CFI 3 je možnost použít standardní vstupní obvody telemetrických stanic nebo programovatelných automatů, které umožňují zpracovat proudový signál spíše než pulzní.

Bleskojistka ELBJ - 1
Bleskojistka ELBJ-1 je určena pro RF přepěťovou ochranu anténních svorek radiostanic. Typickou aplikací jsou radiové sítě pro telemetrické přenosy ve vodárenství, plynárenství, energetice a jinde.
Posuzování rizik - konzultační služby

VAE CONTROLS jako globálně působící společnost poskytuje inženýrské a konzultační služby se zaměřením na legislativu, řešení specifických potřeb zákazníků formou seminářů zaměřených na optimalizaci nákladů, využití tzv. "Best Practice" standardů, vyhodnocování investičních a provozních nákladů, bezpečnost včetně HAZOP a FEED, analýzu rizik, metrologii, pracovní postupy a procedury, požární ochranu, průzkumy, testování, spolehlivost atd.

Program zajišťuje tým zkušených pracovníků VAE CONTROLS pod vedením Nigela H. Jonese, který má více než 40-letou zkušenost v oboru petrochemie a bezpečnost. Nigel je autorem řadu dokumentů a standardů s hlavním důrazem na průběžné zlepšování bezpečnosti ve spolupráci se samotnými pracovníky, kteří  jsou vystaveni jednotlivým rizikům. My tato rizika pomáháme nalézat, hledat opatření a motivovat pracovníky k jejich dodržování. Tento postup se nám velice osvědčil, a proto jej nabízíme i Vám, našim zákazníkům. Jsme přesvědčeni, že správný návrh, provozování a bezpečnost v kombinaci s vlivem lidského faktoru musí být neodmyslitelně řízeny a zlepšovány během celého životního cyklu.

Inženýrské služby
Konzultace, studie proveditelnosti, finanční analýza, koncepce automatizace řízení, plánování výstavby, bezpečnostní analýzy, podrobné specifikace, simulace...
Bioplynové stanice

Zajišťujeme projektování a výstavbu bioplynových stanic pro zpracování zemědělského a komunálního odpadu formou dodávky na klíč. Naše řešení jsou šitá na míru Vašim potřebám. Námi dodávané stanice respektují místní provozní možnosti, jsou šetrné ke svému okolí a nemají negativní vlivy na obyvatelstvo.

Electrical Container for an Air Pollution
Electrical container for an Air POllution Control Plant. Product of Autel / VAE CONTROLS Group.
Loading